Krym

Krym
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

wycieczka-do-japonii-4Półwysep Krymski przez wielu turystów uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Urzeka malowniczymi zatokami, górami pełnymi ciekawych jaskiń, wodospadami, wąwozami i stepowymi równinami z położonymi na nich licznymi jeziorami. Półwysep jest oblewany ciepłymi wodami Morza Czarnego o pięknym lazurowym kolorze. Pełno tu urokliwych zatoczek, przylądków i ciekawych form skalnych.
W Bachczysaraju znajduje się pałac chanów krymskich, urządzony z niespotykanym przepychem, a w Sudaku na nadmorskiej skale wspaniała Twierdza Genueńska. Także miłośnicy historii dwudziestowiecznej znajdą coś dla siebie, bo przecież właśnie na Krymie w Jałcie odbyła się jedna z najważniejszy konferencji międzynarodowych, w wyniku, której granice współczesnej Europy zostały ustalone i zatwierdzone w obecnej postaci.
Na Krymie także jest słynne Jaskółcze Gniazdo, czyli jeden z najciekawszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów pomników architektury położony na 40 metrowym klifie Aurora neogotycki zameczek wybudowany w 1912 roku.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Posted by:

admin

Back to Top