Wycieczki szkolne – Gorzów Wielkopolski

Wycieczki szkolne – Gorzów Wielkopolski
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

wycieczki szkolne (8)Nauka w terenie
Terenowe wyjazdy związane z nauką kojarzą się raczej ze studiami. Studenci często miewają zajęcia w oddaleniu od murów uczelni, zwłaszcza gdy kierunek jest przyrodniczy. Jednak nawet małe dzieci mogą skorzystać na wyjazdach powiązanych z nauką. Wycieczki szkolne nie muszą być jedynie zabawą.
Wyjazd na kilka dni w środku tygodnia to ekscytujące przeżycie dla uczniów w szkole. Często wycieczki, zwłaszcza tak zwane „zielone szkoły” są najbardziej oczekiwanym momentem w roku szkolnym. Stanowią swoisty przedsmak wakacji, pozwalają uwolnić się od nużącej rutyny i spędzić czas z rówieśnikami poza szkołą. Jak jednak pogodzić interesy dzieci z interesami szkoły?
Wycieczki szkolne nie mogą stanowić jedynie zabawy i atrakcji. Muszą zawierać w sobie elementy nauczania. Jednak trudno wyobrazić sobie dzieci siedzące w górach czy nad morzem nad książkami. Rozwiązaniem mogą być lekcje z wykorzystaniem potencjału miejsca – na przykład nauka historii przy zwiedzaniu zabytków lub biologii poprzez słuchanie górskiego przewodnika.

Podobne wpisy o podróżach i turystyce:

Posted by:

admin

Back to Top